Awans Informacje Forum Dla nauczyciela Dla ucznia Korepetycje Sklep
  [ Zaloguj się ]   [ Załóż konto ]
  Najczęściej szukane
Konspekty
Programy nauczania
Plany rozwoju zawodowego
Scenariusze
Sprawdziany i testy
  Media
Przegląd Prasy
Patronat
Medialny
Po godzinach
  Slowka.pl
Słówka na email
Język angielski
Język niemiecki
Język francuski
Język włoski
Język hiszpański
Język norweski
Język japoński
Język rosyjski
Gramatyka
Rozmówki













Agnieszka Weremijewicz, 2012-02-02
Rybnik

Język angielski, Scenariusze

U lekarza – scenariusz lekcji języka angielskiego w 3 klasie gimnazjum

- n +

Konspekt lekcji języka angielskiego w III klasie gimnazjum

Temat: At doctor’s. U lekarza.

Cele lekcji:
- wiadomości: uczniowie znają słownictwo dotyczące chorób, sposobów ich leczenia;
- umiejętności: uczniowie potrafią poprawnie wymawiać i pisać słownictwo dotyczące chorób, sposobów ich leczenia, podać wiele objawów chorób, dopasować sposoby leczenia do różnych chorób oraz zachować się w przychodni lub szpitalu;
- postawy: uczniowie uczą się pracy w grupie oraz odpowiedniego zachowania u lekarza lub w szpitalu;

Pomoce dydaktyczne: tablica, zeszyty, przedmioty życia codziennego, zdjęcia/obrazki, dodatkowe ćwiczenia;
Formy pracy: praca indywidualna, w parach;
Metody: burza mózgów, prezentacja słownictwa, ćwiczenia praktyczne, uczenie przez działanie, łączenie słownictwa, dialogi, prezentacja wyników pracy;


PRZEBIEG LEKCJI

- Powitanie, sprawdzenie obecności, zapoznanie uczniów z tematem lekcji;
- Nauczyciel zadaje uczniom pytanie, jak często chodzą do lekarza oraz czy boją się wizyt w przychodni lub szpitalu;
- Uczniowie pracują w parach i ich zadaniem jest wypisanie jak najwięcej części ciała w czasie 2 minut;
- Następnie nauczyciel wprowadza nowe słownictwo dotyczące chorób i ich sposobów leczenia poprzez pokazywanie obrazków, rzeczy lub gestów;
- Nauczyciel rozdaje materiały z właśnie poznanymi wyrazami, a uczniowie powtarzają każde słowo za nim (załącznik nr 1);
- Potem każdy uczeń po kolei wybiera jedno słówko i pokazuje gestem, a reszta zgaduje, o czym pomyślał;
- Uczniowie pracują w parach, jedna osoba z pary wybiera wyraz i piszę każdą literę tego słowa na plecach partnera, który następnie próbuje je odgadnąć;
- Nauczyciel rozdaje uczniom listę różnych objawów i zapisuje różne choroby na tablicy;
- Zadaniem uczniów jest dopasowanie odpowiednich objawów do różnych chorób;
- Każda para wybiera 1 karteczkę z zapisaną na niej chorobą i podaje, jakie ich zdaniem można zastosować leczenie w takiej sytuacji;
- Uczniowie układają wyrazy w zdaniach w odpowiedniej kolejności tak, aby powstały wyrażenia, których zarówno lekarz jak i pacjent mogą używać podczas wizyty w przychodni lub szpitalu (załącznik nr 2);
- Następnie każda para wybiera 1 sytuację i przygotowuje dialog dotyczący wizyty u lekarza;
- Słownictwo jest powtarzane;

Zadanie domowe:
Zadaniem uczniów jest napisać wiadomość do koleżanki lub kolegi, w której wyjaśnią zdrowotne powody ich nieobecności np. na urodzinach koleżanki lub kolegi (uczniowie piszą, dlaczego nie mogą przyjść, na jaką chorobę cierpią i jakie leczenie zastosował lekarz);

Opracowała: mgr Agnieszka Weremijewicz, nauczycielka języka angielskiego w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Czesława Miłosza w Rybniku

Załącznik nr 1:
Vocabulary:

1. prescription - recepta
2. sneeze - kichać
3. injection - zastrzyk
4. plaster – gips, plaster
5. bruise - siniak
6. bandage - bandaż
7. sling - temblak
8. operation - operacja
9. prescribe – przepisać receptę
10. food poisoning – zatrucie pokarmowe
11. a broken arm – złamana ręka
12. allergy - alergia
13. be allergic to – być uczulonym na
14. a burn - poparzenie
15. pneumonia lung – zapalenie płuc
16. flu - grypa
17. sore throat – ból gardła
18. cough - kaszel
19. stomachache – ból brzucha
20. headache – ból głowy
21. feel dizzy – mieć zawroty głowy
22. faint - zemdleć
23. fever - gorączka
24. hangover - kac
25. vaccination - szczepienie
26. rash - wysypka
27. ointment - maść
28. chickenpox – ospa wietrzna
29. stitches - szwy
30. mumps – świnka
31. German measles - różyczka
32. cancer - rak
33. heart attack – atak serca
34. stroke - wylew

Symptoms of the illnesses:

1. I have a headache.
2. I feel sad.
3. I’ve got chest pains.
4. I’m losing weight.
5. I’ve got a cough.
6. I’ve got painful joints.
7. I feel dizzy.
8. I’ve got hallucinations.
9. I have very high blood pressure.
10. I’m sneezing.
11. I fainted.
12. I’ve got fever.
13. I’ve got a sore throat.
14. I’ve lost my apetite.
15. I can’t breathe.
16. I want to vomit.

Załącznik nr 2
Put words in the correct order:

1. is/ what/ matter/ ?
2. right/ are/ all/ you/ ?
3. don’t/ I/ feel/ well/ very
4. have/ a headache/ I
5. you/ off/ can/ take/ t-shirt/ your/ ?
6. want/ examine/ to/ I/ you
7. have/ take/ you/ to/ antibiotics
Zgłoś błąd    Wyświetleń: 203
 
   Komentarze
Jeszcze nie ma żadnych komentarzy, Twój może być pierwszy!

Dodaj komentarz
  Barometr
1 2 3 4 5 6  
Oceń artukuł!



Ilość głosów: 0
  Publikacje

Nowe zasady publikacji
Szukaj autora i tytuł
Ostatnio dodane materiały
Ranking publikacji 
Najczęściej zadawane pytania
Zobacz jak wygląda zaświadczenie o publikacji Twoich materiałów
  Twoje konto
Zaloguj się
Załóż konto
Zapomniałem hasła
  Forum
Nauczyciel - awans zawodowy
Matura
Korepetycje
Ogłoszenia - kupię, sprzedam, oddam


O Profesorze - Napisz do Nas - Reklama - Polityka prywatności - Najczęściej zadawane pytania - Zgłoś błąd

2000-2012